kelly melon

Ahoj! Jmenuji se Eliška Plitzová

Mou vášní jsou tabulky, grafy a minimalismus.

Především jsem ale studentkou informatiky na vysoké škole a mimo jiné se také věnuji vaření, kódování webů a online marketingu. Nesouvisející témata, že?

Dnes mě totiž život baví jako malé dítě. Svůj šatník jsem už ne jednou, ale dvakrát vyměnila za menší čísla. Mám za sebou změnu o patnáct kilogramů a víte co? Svoji váhu si držím už tři roky. Přes den se jednoduše věnuji tomu, co mě baví – online marketingu, kódování a životu :-). A nejlepší na tom je to, že i lidé si mé proměny všimli :-).

Ale vždy to tak nebylo

Před více jak třemi roky jsem byla obyčejnou holkou, bylo mi 21 let a můj život byl poměrně nuda. Studovala jsem na vysoké škole druhým rokem a na studium jsem kašlala. Byla jsem hrozně znavená ze života, až jsem si říkala, že to ani není možné. Kdybych někomu řekla, že mám syndrom vyhoření ve 21 letech, asi by se mi dost vysmál. Ale opak byl pravdou. Jediné, co jsem dříve dokázala dělat, bylo celý den jíst, sledovat seriály a večer vyprázdnit peněženku v hospodě. Cítila jsem se opravu mizerně, unaveně, bez energie, bez elánu, bez chuti žít, bez vize, čím chci být a čeho chci dosáhnout.

Měla jsem za sebou dvouměsíční stáž, po které dá se říct, moje tělo hodně utrpělo ve smyslu opravdu velmi špatné stravy a alkoholových dýchánků. Začala jsem tehdy i kouřit. Do školy jsem už nechodila, jelikož mě nebavil ani obor, který jsem si sama zvolila a kterému jsem se dříve věnovala i ve svém volném čase – programování. Možná právě to, že jsem proseděla celý den nic neděláním, mě dokopalo se trochu zamyslet nad svým životem a začít něco dělat.

Patnáct kilo!

Tehdy jsem se svojí výškou 158 cm vážila 68 kg, díky čemuž jsem vypadala jako malý chodící traktor a to mě přimělo si jednoho dne říci a dost! Nevím, kde jsem na to tenkrát vzala tu odvahu a ráznost a ze dne na den jsem si řekla, že zhubnu ať to stojí, co to stojí. Byl to první den, kdy jsem si místo smažené kachny dala salát.

Nechala jsem za sebou 15 kg.

Nechala jsem za sebou 15 kg. Analytické mysli jsem se ale nezbavila a vytrvale jsem si každý den váhu zapisovala.

Věci se daly trochu více do pohybu a moje stravovací návyky se kompletně změnily. Vyměnila jsem hospodu za knihy. Přišla jsem si čím dál více vyrovnanější, nestresovala jsem se a začala jsem mít přílivy tvořivé energie, která nepramenila z pytlíčku chipsů ani každodenní kávy. Získala zpět svoji sebelásku, sebevědomí a začala si opět věřit v tom, co dělám. Měla jsem najednou plno zájmů, přečetla jsem hromadu knih, článků a blogů a nevěděla jsem, s čím dřív začít. Kompletní převrat.

Objevila jsem minimalismus.

Dala jsem si půl roční pauzu od školy a začala pracovat v Praze. Dostala jsem se tak k minimalismu a ze svého pokoje vynesla 3 pytle zbytečného, životem nahromaděného harampádí. Hodnotnější věci jsem začala prodávat přes internet a to mě naprosto neuvěřitelně nadchlo. Začala jsem se více zajímat o podnikání přes internet a osud mě dovedl k online marketingu, který mě fascinuje do teď a jsem jejím velkým propagátorem.

A dnes?

I přes to, že jsem analytický člověk, tak mě programování tolik nenaplňovalo (programování není kódování!). S online marketingem jsem konečně našla to svoje pískoviště.

Na svém blogu sdílím svá poznání, minimalismus, sebeorganizaci a v neposlední řadě své postřehy z online marketingu. Také jsem napsala e-booky 25 nástrojů pro efektivní tvorbu stránek a Jak monetizovat váš blog.

Screenshot 2015-09-20 13.39.56

Stáhnout e-book
25 nástrojů pro efektivní tvorbu stránek

sipka


narcis

Srpen 2013 (67 Kg): Moje kroky směřují do Srbska, kde trávím svou dvouměsíční stáž.

palacinky

Září 2013 (68 Kg): Těsně před začátkem proměny si nicnetušícně vařím (nejspíše své poslední) palačinky.

cigo

Duben 2014 (55 Kg): I’m vegan a právě se snažím skoncovat s kouřením.

cuc

Červen 2015 (53 Kg): Váha se mi drží, i když si dávám sladkou bezinkovou limonádu. A když zrovna nestojím u plotny, posedávám ve stylových kavárnách, kóduji a hrabu se v kódu nebo se věnuji online marketingu a hrabu se v datech.