eliska-plitzova_circle

Zdravím, jmenuji se Eliška Plitzová

Mou vášní jsou data, tabulky a grafy. Jsem minimalista a perfekcionista se správnou kombinací technických a marketingových znalostí. Věnuji se webové analytice, tvorbě skriptů pro automatizaci práce, vývoji webů, ale také i návrhem uživatelských rozhraní. Navštivte můj LinkedIn profil pro více informací o tom, čemu se věnuji.

Webová analytika
Vývoj webů a e-mailů
Tvorba skriptů
Grafika a návrh UI
Audit

Webová analytika se věnuje analýze návštěvnosti na webu. Sestává z měření, sběru, sledování a vyhodnocování dat za účelem porozumění chování uživatelů a možné optimalizace webu.

Mým úkolem je

 • kontrola implementace nástrojů Google Analytics, Google Tag Manager a datové vrstvy (dataLayer[])
 • hledání příčin chybného přenosu dat
 • zajištění nastavení pro optimální měření.

Jsem také držitelem individuální GAIQ certifikace.

Nastavení a implementace

Vzhledem k přítomnosti mnoha českých portálů, jež nemají oficiální zastoupení například v podobě přednastavených značek v Google Tag Manageru může být implementace takovýchto značek na web zlo. Značky často také přenáší hodnoty o produktech či tržbách, které je potřeba předpřipravit do proměnných či ze stránek “vytáhnout” pomocí skriptu.

Díky mému technickému zaměření mohu výše uvedené implementovat sama, čímž šetřím čas vývojářům. Dokáži také snadno odhalit chyby, které zapřičiňují chybný přenos dat do Google Analytics a následně tak vykazují nesprávné hodnoty tržeb. Mezi mé úkoly patří také dohled nad správnou implementací kódů pro rozšířené obchodování (Enhanced e-commerce).

Nedílnou součástí je i testování vlastních skriptů pro měření nad rámec toho, co systémy Google Analytics či Google Tag Manager aktuálně nabízí.

Vývoj webů

S kódováním webů jsem začínala již v osmé třídě, kdy jsem si mohla vybrat mezi kuchyňkami nebo tvorbou webových stránek. Volba byla jasná.

Od té doby se však mnohé v technologiích vývoje webů změnilo a mění se i dnes před očima.

 • Front-end: HTML5 + CSS3 + jQuery
 • Back-end: PHP & MySQL (včetně návrhu funkční databáze)
 • Preprocesor: LESS, SASS nebo Stylus. Od každého znám kousek. Ráda zkouším nové věci a přizpůsobit se není problém. Srovnání těchto preprocesorů jsem mimochodem věnovala ve své bakalářské práci.
 • Framework: Boostrap, ZURB Foundation (jak pro web, tak i pro vývoj e-mailů)
 • Responzivní (mobile-first) design i obrázky (srcset a sizes)
 • SVG grafika, CSS i jQuery animace
 • Osobní workflow: task runner Gulp, verzovací systém Git
 • Soudnost, kdy sáhnout po redakčním systému a kdy ne.
 • Láska k pixel-perfect designu.
Správa webů

Je-li už web hotový, ráda si hraju s detaily. Už jsem se zmínila, že jsem perfekcionista 🙂 ?

Kromě základních HTML a CSS úprav či vývoji skriptů pro docílení požadovaného chování se věnuji také tvorbě a správě webů ve WordPressu.

Mým úkolem je hledání odpovědí na chyby a jejich nápravu,výběrem a úpravě jádra vhodného pluginu na míru, překladu zakoupených šablon, napojení formulářů na e-mailingový systém pomocí API, migraci nebo přechodu na HTTPS, automatickému zálohování, bezpečnosti nebo opravám odkazů a zajištění hromadného přesměrování.

Kódování responzivních e-mailových šablon

E-mailové šablony vyvíjím s použitím frameworku ZURB Foundation for Emails. Díky němu mohu ve svém workflow nadále využívat task runner Gulp pro rychlejší vývoj nebo preprocesor SASS bez nutnosti hlídání aktuálního podpory CSS v jednotlivých e-mailových klientech. Zkušenosti mám ovšem i s ručném kódováním “po staru”.

Při vývoji dbám na správné vykreslování jak v novějších prohlížečích a klientch, tak i ve starších, jako je například Outlook. Samozřejmostí je responzivita e-mailů – přizpůsobení rozšlišení zařízení.

Nebojím se experimentovat a obohacovat e-mail o interaktivní prvky a efekty, jako jsou hover efekty (změna obrázku po najetí myši) nebo slidery (interaktivní galerie) včtně patřičného nahrazení neinteraktivní verzí pro klienty bez potřebné podpory.

Webové aplikace

Díky znalostem JavaScriptu, knihovně jQuery a také mému grafickému cítění dokážu vyvíjet kompletní interaktivní webové aplikace. Tedy nejen jejich realizaci, ale i jejich návrh a grafické zpracování.

Automatizace a reporting dat

V kombinaci s tabulkami Google Spreadsheet a skriptovacím jazykem Google Apps Scripts si poradím s vývojem web scraperů a data kolektorů.

Skloubení těchto znalostí s marketingem mi pomohlo vyvíjet nástroje pro automatické zpracovávání a reporting dat dat ze systémů, jako je například AdWords, Facebook, ale i český Sklik nebo Heureka.

Kde můžete mou práci sledovat?

Na webu se již pohybuji poměrně dlouho. Za dobu sledování zábavných portálů v útlém věku až po dnešní každodenní vždělávání se ze stovek českých i zahraničních zdrojů jsem si vypěstovala oko na to, co je a co není vizuálně pěkné a uživatelský přívětivé z funkční stránky věci. Jelikož jsem perfekcionista, mám ráda věci uspořádané, zarovnáné. Rozvržení drtivé většiny dnešních webových prezentací nebo jejich podivné interakce s návštěvníkem mě vskutku trápí.

Ve volné chvíli si tak vybíjim zlost nad návrhem mobilních uživatelských prostředí. Mou práci můžete sledovat na Dribbble nebo Behance profilu.

Jaké nástroje používám?

Kladivem na všechnu mou práci je Sketch. Zkušenost mám i s konkurentem Adobe Eperience Design (XD) a to od útlých časů beta verze s názvem Adobe Comet. Úpravy nevektorové grafiky provádím podle charakteru v Adobe Photoshop nebo Lightroom.

Z prototypovacích nástrojů mám zkušenosti s Principles, Framer, Flinto, Balsamiq, InVision nebo UXPin.

Pro lepší vizualizaci při představení své návrhy ráda rozpohybuji v Adobe After Effects.